Konference českých rektorů vyjádřila solidaritu s tureckými akademiky vyhozenými v rámci čistek, či přesněji řečeno normalizace, kterou uvedl do chodu prezident Recep Tayyip Erdogan. Jistěže to poselství odsud z Česka asi nebude mít zrovna velký dopad na nynější drsnou a smutnou realitu v Turecku, ale o to ani tak nejde.

Stejně jako bylo pro disidenty, pronásledovanou církev či třeba rozháněné hudebníky a jejich fanoušky v normalizačním Československu obrovskou vzpruhou, když je někdo zvenčí podpořil či si na ně prostě jen nahlas vzpomněl, podobně si můžeme být jisti, že oněch 15 200 učitelů státních škol, 21 000 učitelů soukromých škol a 1577 děkanů a rektorů škol vysokých to prohlášení z Česka přinejmenším potěšilo, pokud se o něm dozvěděli. A pokud ne, nevadí. Jednou se to k nim dostane.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru