Ve třídě s 25 chlapci na učilišti mají až čtyři z nich problémy s hazardními hrami.

Se znepokojující statistikou o českých učních přišel evropský výzkumný projekt ESPAD, který loni poprvé v historii mapoval zkušenosti náctiletých v Evropě se sázením. Podle této studie má zkušenost s hraním devět procent šestnáctiletých žáků z českých středních a základních škol.

Nejrizikovější jsou právě třídy na učilištích nebo středních odborných školách, ve kterých jsou pouze chlapci. Na nich se objevil výskyt rizikového hráčství až u 15 procent žáků. Část studentů dokonce přiznala, že hraje dvakrát týdně nebo i častěji.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.