O osudu ruského studenta etnologie Igora Ševcova ve středu bude rozhodovat Vrchní soud v Praze. V květnu ho jiný soud nepravomocně na dva roky vyhostil z Česka za to, že natáčel sprejování na zeď ruzyňské věznice v Praze. Za přesvědčeného anarchistu se už před časem postavily fakulty i organizace, které se zabývají lidskými právy.

Nově se studenta zastal rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, který se s důvodem vyhoštění odmítá smířit. "Zejména protestuji proti vynesení trestu při znalosti následků, které to pro pana Ševcova s vysokou pravděpodobností bude mít," prohlásil Zima. Naráží na to, že student etnologie bude pravděpodobně kvůli svému politickému smýšlení v domovském Rusku pronásledován a perzekvován. "Trest vyhoštění pro pana Igora Ševcova, řádného studenta Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, je z mého pohledu nepřiměřeně tvrdý."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.