Akciové trhy jsou u historických maxim, ale zároveň se potýkají s nervozitou investorů a velkou rozkolísaností. Prostor pro další růst sice stále je, ale na druhé straně existuje i vyšší riziko výraznějšího poklesu. Probíhající výsledková sezona zatím nic nestandardního nepřinesla a je spíše podporou pro růst. Zveřejňovaná čísla překonávají očekávání analytiků, meziroční srovnání ale přináší zklamání. Otázkou tedy zůstává, zda je růst akciových trhů založen na zdravých základech.

Příležitost investorům tak může v současné době nabídnout zlato, označované jako bezpečný přístav. Na rozdíl od peněz tištěných centrálními bankami, nikdo zásoby zlata uměle nenavýší. Nová naleziště pro těžbu jsou omezená. Ostatně samy centrální banky drží ve zlatě část svých rezerv.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru