Tuzemci jsou národem pivařů. Ke každé letní zahrádce, sportovnímu zápasu nebo nedělnímu obědu orosený půllitr zkrátka patří. Umíme ale pít umírněně a odpovědně? "Obecně je česká společnost tolerantní vůči alkoholu, nevnímá jeho nadměrnou konzumaci jako problém. Tolerance k opilosti je u nás větší než jinde ve světě. Tam je to společensky neúnosné, ale u nás bohužel často přijatelné − a ještě se o opilých lidech říká, že jsou veselí a vzorně si užívají," říká ředitel oddělení korporátních vztahů skupiny Heineken ČR Jiří Hauptmann.

Kampaň Pijte s Mírou se tento postoj k alkoholu snaží měnit. Heineken chce skrze ni naučit českou společnost konzumovat alkohol odpovědně. Zábavnou osvětou nabádá k obezřetnosti vůči alkoholickým nápojům. Vedle stánku s pivem vás tak může čekat překvapení v podobě kartonového Míry v životní velikosti, který vám položí jednoduchou otázku: "Nemáš už více než dvě?" Někteří odborníci totiž tvrdí, že něco mezi deseti a dvaceti gramy alkoholu denně je pro zdravého člověka bezpečná dávka. A právě dvě piva takovému množství odpovídají. Konkrétně tedy dvě malá piva u ženy a dvě velká u muže.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.