Organizace Modrý kříž pomáhá lidem řešit závislost na alkoholu, ale také na drogách nebo hazardu. V Česku působí od roku 2005, v současnosti pouze v Moravskoslezském kraji. Jen za poslední rok se ve čtyřech jejích poradnách vystřídalo přes čtyři stovky klientů.

Pětkrát v týdnu čtyři piva nebo čtyři dvojky vína, případně čtyři štamprlata tvrdého alkoholu je pro muže maximální dávka, při níž balancuje na hranici, kdy se pro něj může stát alkohol vážným nebezpečím. Tolerance u žen je ještě o jeden nápoj menší. Při tomto množství už je nejvyšší čas vyhledat odbornou radu nebo pomoc. Poskytnout ji může například některá z poboček Modrého kříže.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.