Dopravní policista zastavil v září 2010 řidiče, který jel nepřipoutaný a při řízení telefonoval. Místo aby mu za přestupek uložil pokutu, řekl si o tisícikorunový úplatek. Jenže narazil − z řidiče se vyklubal zaměstnanec Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), který měl policistovu poctivost vyzkoušet.

Když inspekce tyto tajné "zkoušky spolehlivosti" v roce 2009 zaváděla, slibovala si, že odhalí řadu nepoctivých policistů. Jenže za sedm let přišla jen na necelých 30 hříšníků. Neznamená to nejspíš, že by bylo chybujících policistů tak málo − například podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana naopak do řad policie čím dál víc prorůstá zločin a klientelismus.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.