Paříž, Vídeň, Berlín nebo Curych – to všechno jsou evropské metropole, kde se rozhodli proměnit oblouky zdejších historicky významných viaduktů, a dát jim tak v městském prostoru naprosto nový význam. Jejich klenby se totiž proměnily v kavárny, restaurace, umělecké ateliéry a obchody, které slouží místním obyvatelům a lákají turisty.

Nového "kabátu" se možná brzy dočká i Negrelliho viadukt v Praze – druhý nejstarší pražský most přes Vltavu vedoucí skrz pražský Karlín. Svou délkou 1110 metrů byl v roce 1910 dokonce nejdelší stavbou svého druhu ve střední Evropě. Viadukt čeká od příštího roku rekonstrukce, která by mohla být spojena i se "zútulněním" prostoru přímo pod jeho přes šest metrů vysokými oblouky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.