Andrej Babiš investuje miliardy do kancelářských prostor. Fond Hartenberg ministra financí a majitele Agrofertu, který spravuje zhruba pět miliard, koupil největší kancelářský komplex Orchard v Ostravě. Cena nebyla zveřejněna, podle odhadů HN přesahuje jednu miliardu korun.

Je to první investice Hartenbergu i Babiše čistě do velkého kancelářského komplexu. Už vlastní několik kancelářských budov, jako třeba na pražském Chodově nebo Andělu, jedná se ale o sídla Agrofertu a vydavatelství Mafra. Přesto Babiš není jen realitním investorem, ale i developerem. Jeho firma Imoba začala v červnu v Průhonicích u Prahy stavět prvních 16 z celkem 56 plánovaných vil, cena za jednu se pohybuje od 24 do 38 milionů korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.