Zhruba za tři týdny odstartují v Riu de Janeiru letní olympijské hry. Sportovní klání a výkony atletů z celého světa ale zřejmě do značné míry zastíní aktuální potíže Brazílie. Ta se potácí v politické nestabilitě a nejsilnější hospodářské krizi za několik dlouhých dekád. A to je jen pověstná špička ledovce − sportovci i někteří fanoušci se obávají vysoké kriminality, nemocí i znečištěné vody.

Máme finanční potíže

Před pár týdny vyhlásil stát Rio de Janeiro stav finanční tísně. Neměl dostatek peněz ani na platy policistů či na běžné výdaje, jako je třeba palivo do služebních vozidel či toaletní papír, popisuje server BBC.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.