Snad pro nikoho nejsou blížící se krajské volby tak důležité jako pro hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška. Politická kariéra muže, který je v ČSSD neformálním šéfem opozičního křídla vůči premiéru Sobotkovi, by po neúspěšných krajských volbách mohla rychle zvadnout.

Pro Haška, mimo jiné předsedu asociace krajů a jednu z hlavních tváří kampaně ČSSD, může být problém jeho domovské Brno, kde nikdy neměl nejsilnější pozici. Kvůli opomíjení největšího moravského města se nyní na Haškovo hejtmanství snesla kritika i z Prahy.

Ministerstvo životního prostředí úřadu vytýká, že v Zásadách územního rozvoje (ZÚR), jakémsi územním plánu kraje, zapomíná na dopravní přetížení města. Chybí mimo jiné jasný návrh, jak bude vypadat severojižní obchvat Brna a napojení plánovaných dálnic na Svitavy a Vídeň. Plánu vytýká i absenci protipovodňové koncepce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.