David Cameron vyšel včera před sídlo své vlády v londýnské ulici Downing Street 10. Oznámil, že ještě odřídí poslední schůzi kabinetu a nazítří pak zavítá do parlamentu odpovídat na dotazy poslanců. Načež večer − tedy dnes ve středu − prý už bude země mít podle jeho slov novou premiérku. Tím svou řeč skončil, otočil se, a jak kráčel zpět ke dveřím se zapnutým mikrofonem na klopě svého saka, začal si pobrukovat nějakou melodii. Britská média se včera celý den bavila otázkou, co to bylo za veselou píseň. Jestli třeba nápěv z kresleného seriálu o medvídkovi Pú, nebo něco svižnějšího. Těžko říct.

Ale jedna věc zřejmá byla. David Cameron zjevně nenese svůj odchod z premiérského křesla až tak těžce. Prohrál boj o setrvání v EU, leč se vztyčenou hlavou. Země nedbala na jeho různá varování a přesvědčování a rozhodla se pro brexit − takže jemu nezbývá než to vzít taky za exit, ten svůj. Ale vzhledem k tomu, že nástupkyně v čele strany i vlády Theresa Mayová pořád dokola opakuje, že bude i po vystoupení z EU pokračovat v Cameronově reformní agendě, je si tento muž asi oprávněně jist, že ho historici budou spíše chválit.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru