Kondice mnoha evropských bank je tak špatná, že nutně potřebují finanční injekci z veřejných prostředků. Tu by měl zajistit nový evropský záchranný program, uvedl hlavní ekonom Deutsche Bank David Folkerts-Landau v rozhovoru pro německý deník Die Welt.

"Nebudeme se moci vyhnout ustanovení většího programu na doplnění kapitálu bank," řekl Folkerts-Landau. Na rekapitalizaci podle něj bude potřeba 150 miliard eur. V přepočtu na českou měnu jde o více než čtyři biliony korun, což je blízko aktuální hodnotě českého hrubého domácího produktu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bez státních peněz se evropský finanční sektor neobejde, tvrdí šéfekonom největší německé banky.
  • Největším rizikem jsou italské banky, které ke dnu stahují špatné úvěry za 350 miliard eur.
  • Problémové banky potřebují pomoc v hodnotě srovnatelné s ročním výkonem české ekonomiky. A to je spíše dolní odhad.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.