Venezuela má největší ropné rezervy na světě a tisíce Venezuelanů si nemohou dovolit nakoupit základní potraviny. Země, která by měla patřit k nejbohatším na světě, musela otevřít hranice s Kolumbií, aby si obyvatelé mohli nakoupit potraviny a léky. Vláda se tváří, že řídí ekonomiku, výsledkem je ale hluboká hospodářská krize. Prezident Nicolás Maduro nechal loni hranici s Kolumbií uzavřít, v neděli ale povolil její dvanáctihodinové otevření. Lidé nakoupili, domů se vraceli s plnými nákupními taškami. Venezuela je příkladem státem řízené ekonomiky, která nefunguje. Příkladem země, která by mohla být nejbohatší, ale je zemí s nejchudšími.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru