Dvouměsíční studium, během něhož získal podnikatel Jan Harangozzo titul magistr, se stalo jedním z nejznámějších symbolů aféry na plzeňské Západočeské univerzitě. Ta ukázala, jak jednoduše se v Česku prominentní studenti dostávali k vysokoškolskému diplomu.

Jedenáct let poté, co se Harangozzo stal magistrem, Nejvyšší správní soud popsal, jaké nejasnosti udělení diplomu provázely. Podle rozhodnutí, které mají HN k dispozici, je předsedkyně senátu Lenka Kaniová přesvědčena, že podnikatel nejspíše nesplnil podmínky pro to, aby mu mohla univerzita udělit diplom. Oproti plzeňskému krajskému soudu soudkyně uvedla, že je možné Harangozzovi titul odebrat, a to v případě, kdy se potvrdí, že nesložil některý ze zápočtů nebo zkoušek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.