Senioři a nemocní v USA místo léků čím dál častěji užívají marihuanu pro léčebné účely. Podle zdravotnického měsíčníku Health Affairs se takový postup rozšiřuje. Ve státech, které zavedly konopí jako lék, naopak klesá množství předepisovaných léků. V roce 2013 ušetřila léčba konopím 165 milionů dolarů ze zdravotního pojištění.

Studie ukazuje, že marihuanu je skutečně možné za lék označit. "Odpověď je ano," uvedl jeden z autorů, David Bradford z University of Georgia, pro agenturu Reuters. Konopí zmírňuje bolest, pomáhá také při léčbě úzkosti nebo depresí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.