Pravidelné kontroly v restauracích, barech či klubech, zda tam dětem neprodávají alkohol nebo tabák, jsou v Česku už docela běžné. Ještě letos se kontroloři České obchodní inspekce společně s policisty nově pustí také do prověřování supermarketů i menších obchodů. Právě tam nezletilí alkohol nebo cigarety často koupí bez jakýchkoliv potíží.

"Když se bavíme s hospodskými, vytýkají nám, že je popotahujeme kvůli opilým dětem, a ony si přitom koupí lahev v obchodě a popíjejí v parku," prohlašuje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil, který kontroly potravinářských řetězců připravuje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.