Smlouvy o finančních produktech bank, pojišťoven nebo úvěrových společností často obsahují odborné výrazy a někdy i matematické vzorce pro výpočet úroků nebo penále. Spolu s všeobecnými obchodními podmínkami bývají i více než deset stran dlouhé. Přesto více než třetina lidí takovou smlouvu podepíše, aniž by ji pečlivě prostudovali. Týká se to především lidí mladších 29 let a lidí se středoškolským vzděláním.

Každý patnáctý Čech smlouvy dokonce nečte vůbec, někteří lidé k podpisu přistoupí i přesto, že mají pochybnosti, ukázal průzkum provedený agenturou ppm factum pro ministerstvo financí na základě metodiky OECD.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.