Co bude dělat po odchodu od policie, zatím neví. Jen by rád dál pracoval pro stát. Robert Šlachta, dnes už bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), dal výpověď na protest proti ohlášené reorganizaci svého útvaru a tvrdí: Vedení policie chce hodný a poslušný ÚOOZ, který nevyšetřuje nic politicky citlivého.

Ostatně, že se má držet dál od některých kauz, mu prý nadřízení naznačovali delší dobu. "Já jsem si z toho na druhou stranu dělal legraci, člověk v mé funkci se nemůže podělat," řekl Šlachta HN:

HN: Po pětadvaceti letech jste v civilu. Jak to prožíváte?

Zvykám si těžko. Ráno jsem se probudil jako vždycky ve čtvrt na sedm. Řekl jsem si: Teď bych šel do kanceláře. Bohužel jsem zůstal ležet v posteli. Smysl života jsem měl v policii, a teď jsem ho ztratil.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.