V Egyptě jsou porušována lidská práva a situace pro nás novináře je v Egyptě nejhorší v celé historii, říká místopředseda egyptského Syndikátu novinářů Chálid Balší, který byl nedávno v Praze.

On sám byl obviněn z vyvolání nepovolených demonstrací, skrývání podezřelých osob a urážky egyptského ministerstva vnitra kvůli svému vyjadřování na sociálních sítích. Jeho soud, který byl několikrát odložen, se má konat 9. července, a hrozí mu několik let vězení. Vláda mu přes spřátelené novináře vzkázala, aby odešel z Egypta. Balší ale odmítá emigrovat a říká, že bude dál dělat svoji práci.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.