Zapsala jsem se na přednášky o současné britské politice. Pokrývají období od čtvrtečních osmi hodin ráno do pátečního poledne, vykládá univerzitní studentka svému kamarádovi v kresleném vtipu deníku Daily Telegraph. Jenže přesně taková je současná realita ostrovní politiky, kdy se stálost názorů a rozložení sil měří časovou jednotkou, podle které byla i studijní doba na plzeňských právech nekonečně dlouhá.

Británie nám před 14 dny připadala jako klidná, vyrovnaná a rozumná země, zkrátka končina veskrze hodná následování. Teď to vypadá, že jsou raději všichni v opozici. Vládnutí v bohaté zemi se rovná zametání střepů z babiččiných vzácných talířů a hlavně vyjednávání podmínek brexitu se zbytkem Evropské unie. Jak to vystihl veterán britské politiky, konzervativec Kenneth Clarke, v tuto chvíli ve Spojeném království vládne a reálně jedná jediný muž − guvernér centrální banky Mark Carney. A to je, prosím pěkně, Kanaďan.

V článku se dále dozvíte

  • Británie nám před 14 dny připadala jako klidná, vyrovnaná a rozumná země, zkrátka končina veskrze hodná následování.
  • Teď to vypadá, že jsou raději všichni v opozici.
  • Vládnutí v bohaté zemi se totiž rovná vyjednávání podmínek brexitu se zbytkem Evropské unie.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru