Běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka označují západoevropská média za posledního diktátora Evropy. Nyní to ale vypadá, že by se vzájemné vztahy se Západem mohly zlepšit. Evropská unie dokonce odstranila většinu sankcí a opatrně vyjadřuje naději, že by se situace měla změnit. Představitelé opozice ale varují, že žádný obrat k Západu se nekoná, Lukašenko jen blufuje a doufá v půjčku chřadnoucí běloruské ekonomice ze strany Mezinárodního měnového fondu.

Tento vývoj dokládá i oslava "Den vyšivanki", národního oděvu − bílé košile s vyšívaným červeným ornamentem. Tento nevinný svátek je v Bělorusku politikum.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.