Mohutnou vojenskou přehlídkou, při níž nechyběly přelety stíhaček, oslavilo Bělorusko včera svůj Den nezávislosti. Akci přihlížel sám prezident Alexandr Lukašenko, oděný, jak jinak, do vojenské uniformy. Okázalá akce ostře kontrastovala se zhoršující se hospodářskou situací v zemi.

Zrovna v pátek provedly úřady další denominaci národní měny, tentokrát byly z hodnoty škrtnuty čtyři nuly. Byla to už třetí denominace od roku 1991, kdy Bělorusko po rozpadu Sovětského svazu vyhlásilo nezávislost. Na úvodní fotografii agentury Reuters přihlíží voják v pozoru koloně vojenských vozidel jedoucích ulicemi metropole Minsku.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru