V těchto dnech by měla Organizace spojených národů zapsat do svých geografických databází oficiální jednoslovný název České republiky v několika jazycích.

Czechia se tak vydá na svou pouť světem a snad se ujme bez dalších kontroverzí. Všichni máme ještě v živé paměti jarní tahanice, když ministerstvo zahraničí svůj záměr oznámilo a zdánlivě administrativním krokem způsobilo kromě menší vládní roztržky i svéráznou aktivitu na sociálních sítích. Cizinci žijící a pracující v Česku, expati, například vymýšleli, jaký oficiální turistický slogan by se k novému zkrácenému názvu hodil. Ne že by Země příběhů, Land of Stories, na kterou lákáme turisty dnes, byla nějak špatná. Ale trhák to taky úplně není. Z úvah expatů se vyvinula zábavná diskuse, ve které se většinou shodli, že je jenom málo věcí, které Čechy zvednou z gauče. Velkou podporu měl proto návrh, aby Czechii doplnilo motto "Who cares?", tedy "Koho to zajímá?", případně "Leave us alone" neboli "Nechte nás na pokoji".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Značka Czechia se v těchto dnech dočká zápisu do OSN.
  • Pak budou na řadě sportovci, aby to začali používat.
  • Teď by to chtělo ještě si říct, jak Česko navenek prezentovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru