Zřejmě jedno z nejpodivnějších muzeí na světě leží v jižním Libanonu. Svůj památník tu má ozbrojená složka hnutí Hizballáh, která je na seznamu teroristů v USA i EU. Podle představitelů Hizballáhu jde o "džihádistické turistické centrum a jeho návštěva je vhodná zejména pro rodiny s dětmi". Oslavuje i sebevražedné atentátníky.

Už příjezdovou cestu sem, do hor zvedajících se do výšky tisíc metrů nad pobřežní úrodnou libanonskou planinou, lemují prapory Hizballáhu se zelenou rukou se samopalem na žlutém podkladu a portréty šéfa hnutí, šejcha Hasana Nasralláha. Tady v horách u vesnice Mlíta žijí hlavně šíité (menšinová větev islámu). Hizballáh, vyzbrojený šíitským Íránem, se považuje za jejich ochránce.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.