Varšavský národní fotbalový stadion obsadila armáda. Nejde o puč. Stadion, postavený pro konání fotbalového mistrovství Evropy v roce 2012, slouží polskému hlavnímu městu také jako obří konferenční centrum a v pátek a v sobotu se na něm odehraje summit Severoatlantické aliance.

Podle některých expertů je to nejdůležitější setkání šéfů států a vlád NATO od konce studené války. Žádný předchozí summit nemusel reagovat na tolik najednou se dějících složitých problémů, jako je ruská hrozba, příliv uprchlíků do Evropy, růst islámského terorismu a nejnověji odchod Velké Británie z Evropské unie a růst nacionalismu a populismu v Evropě i v USA. Aliance se ukazuje jako poslední a zatím fungující pojítko celé západní − transatlantické − civilizace. A to, jak bude spolupracovat a zda bude považována za úspěšnou, se může ukázat pro Západ životně důležité.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.