Tvrdí o sobě, že není "předsedou fanklubu Roberta Šlachty", přesto ve sporu o policejní reorganizaci postojům teď už bývalého ředitele ÚOOZ rozumí. "Šlachta není žádný blázen," říká Tomáš Almer, člověk, který toho o české policii ví jako málokdo. Strávil v ní přes 20 let. A 17 let z toho řídil tajuplně nazývané útvary, například ten "zvláštních činností".

Zjednodušeně řečeno, jde o odposlechy a sledování. Zdá se, že v téhle zemi nemůže
být v jisté oblasti nikdo informovanější než právě Tomáš Almer.

HN: Jak se žije s množstvím informací, které jste během služby u policie získal? Nebojíte se být sám se sebou v místnosti?

Já vlastně žádné citlivé informace nemám. Nikdy jsem se nezajímal o to, co mí lidé dělají. Jednou v životě jsem slyšel zaznamenané asi dvě věty z nahrávky, jejíž autentičnost jsem šel dosvědčit k soudu.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.