Displej stříbrných chytrých hodinek na její levé dlani se rozsvítí. Štíhlá blondýnka se bezprostředně usměje a řekne: "Změnila se hodnota akcií NN pojišťovny." Ten den už poněkolikáté, protože jen před pár hodinami celý svět obletěla zpráva o britském vystoupení z Evropské unie. Kapitálovými trhy to hýbe a Kateřina Štěrbová chce mít přehled.

O tento obor se začala zajímat ve Spojených státech, kam odjela v 28 letech na postgraduální studium na jednu z nejlepších obchodních škol na světě, Wharton School of University of Pennsylvania. Tehdy už za sebou měla Vysokou školu ekonomickou i tříměsíční stáž na London School of Economics, kde studovala díky Masarykově stipendiu. Do Ameriky se vydala, protože se chtěla zdokonalit v angličtině a také ji lákala pracovní kariéra v zahraničí. To se jí splnilo, když následně dostala nabídku nastoupit do londýnské pobočky jedné z největších investičních bank Morgan Stanley.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.