Květoslav Šebela nevypadá na člověka, který by dokázal zruinovat rozpočet průměrného okresního města. Zvlášť na svém statku u Berounky, který by potřeboval pár milionů na opravy a kde hostům na skromných toaletách vybudovaných z bývalých chlívků létají nad hlavou hnízdící vlaštovky.

Ale je to tak: tenhle chovatel koní vyhrál v úterý po 22 letech spor s radnicí v Berouně. Město musí do dvou let a na své náklady odstranit ze Šebelova pozemku skládku plnou jedů. Přestože parcela je velká jen jako třetina fotbalového hřiště, vešlo se na ni 43 tisíc tun odpadků. Radnici, zaskočenou pravomocným rozhodnutím soudu, bude stát likvidace odhadem 400 milionů. Nebo možná hned několik miliard. "Přepočteno na metry je to teď nejdražší pozemek na světě," směje se Šebela na kraji bývalé rokle, z níž pod zelenou trávou a keři vykukují navezené odpadky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.