Voda je ve světě, ale už i v Česku, stále dražším zbožím. Češi však jejím nedostatkem trpěli jen výjimečně. Zejména proto, že země má velké zásoby kvalitních podzemních vod, velkou část navíc ve značné hloubce pod povrchem. Extrémní sucho, které vloni trápilo zemi, ale už dorazilo i tam.

Vyplývá to z nejnovější, dosud nepublikované zprávy Českého hydrometeorologického ústavu o suchu v roce 2015, kterou Hospodářské noviny získaly, i z měření za letošní rok. Ta ukazují, že vody v hlubokém podzemí je leckde nejméně od roku 1981, kdy se začalo se sledováním.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.