Když ověšeni kufry v letištní hale zjistíte, že váš let byl zrušen, máte podle evropského nařízení právo na volbu mezi vrácením ceny letenky s případným zpátečním letem do původního místa odletu a mezi přesměrováním, tedy jiným letem do původní cílové destinace za obdobných podmínek při nejbližší příležitosti nebo později podle vaší volby.

Tuto problematiku upravuje zejména Montrealská úmluva a příslušné evropské nařízení, které dopadá na většinu případů týkajících se Čechů. Uplatní se totiž ve vztahu ke všem cestujícím odlétajícím ze států Evropské unie, Norska, Islandu a Švýcarska. Dopadá i na ty, kteří mají v unii přistávat, pokud je letecká společnost licencována jako evropský dopravce. Pravidla platí pro jakýkoliv účel letu, od služební cesty po dovolenou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.