Marek Dalík se roky živil jako lobbista. V den, kdy si v pražské restauraci U Malířů řekl o 18 milionů eur, se tak ale podle vrchního soudu nechoval. A udělal chybu, kvůli které má jít na čtyři roky do vězení.

Soudce Martin Zelenka, který rozsudek v kauze Dalík napsal - HN ho mají k dispozici -, vysvětluje, proč se přítel bývalého premiéra Mirka Topolánka nedopustil korupce, ale spáchal podle něj pokus o podvod. "Účelově a v každém případě neoprávněně nabízel něco, co žádným způsobem nemohl zařídit," uvedl Zelenka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.