Seznam škol, kde se bude za čtyři roky povinně maturovat z matematiky, může být nakonec ještě kratší, než se předpokládalo. Zmizet ze seznamu však mají i obory, ke kterým matematická gramotnost vždy patřila. Navrhuje to ministerstvo školství. Konečný seznam musí v nejbližší době schválit vláda.

"Několikrát jsem jednala s ministryní školství o tom, že původní návrh oborů by se měl omezit, a nebyla jsem sama. Slíbila, že to udělá," uvádí poslankyně Ivana Dobešová (ANO), která je zároveň ředitelkou Střední zemědělské školy v Benešově. Ze seznamu mají podle návrhu ministerstva vypadnout i obory jako agropodnikání, ekologie, životní prostředí nebo lesnictví.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.