Mohl byste mít tričko s nápisem: Prodávám 20 let telefony a ještě si nikdo nestěžoval.

Byla doba, kdy jsem měl hodně stížností. V roce 1998 jsem prodával jeden z modelů francouzské značky Sagem, jenž měl druhou největší poruchovost v historii. Přes 40 procent se jich vracelo.

Tak to si náhodou pamatuji. Takový žlutý, roztomilý telefon. Koupil jsem ho tehdy manželce…

Fungoval?

Ne. Vrátil jsem ho.

Jak říkám, nebyl jste sám. Francouzi mě v tom tehdy nechali. Musel jsem ty telefony začít opravovat. Postavil jsem si servisní centrum a najal 12 lidí. Málem jsem ve čtyřiadvaceti zkrachoval. Kdyby mně nepomohli kamarádi, asi by to dopadlo špatně.

Jak vás napadlo prodávat telefony?

Sledoval jsem zahraničí, tehdy hlavně Francii, protože jsem uměl výborně francouzsky. Zajímal jsem se o francouzský trh, kde se telefony v GSM standardu začaly prodávat o dva tři roky dřív než u nás. A mně bylo jasné, že i nás v Česku čeká velký boom.

Komu jste prodal první telefon?

To si nepamatuji. Ale vím, že to bylo v obchodě v Nuslích, který jsem si otevřel. A vím taky, že jsem měl mezi prvními zákazníky spoustu celebrit. U mě si koupil mobil třeba Lou Fanánek Hagen, Richard Genzer nebo Karel Gott.

Kamil Vacek (41)

◼ V 90. letech studoval Fakultu podnikohospodářskou Vysoké školy ekonomické v Praze. Od roku 1995 však začal podnikat, a tak studium nedokončil.

◼ Zajímaly ho především start-upy – podílel se na vzniku více než 20 nových firem a projektů. Část z nich vyústila ve výhodný prodej, jako třeba v případě společnosti GSM Partner.

◼ Do Česka a na Slovensko přivedl mobilní telefony Samsung, následně vedl zastoupení značky HTC ve 20 zemích Evropy a Asie.

◼ V současnosti zastupuje značky Honor, Meizu a Coolpad, vlastní společnost Glocal Consulting a vyhledává start-upy v oblasti služeb, reklamy a internetu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.