Velká většina Angličanů si myslí, že je konstrukce a kvaziexekutiva Evropské unie nevhodná pro dnešní svět i po krizi eurozóny (politicky neřešitelné hospodářské stagnace jižní Evropy s fixní "německou" euroměnou) a průšvihu s imigrací. A to i ti, kteří si přejí, aby Británie v unii zůstala a usilovala o pragmatickou sankci, byť uznávají, že se jí to od maastrichtské smlouvy nedařilo.
Integrační mašinerie stále pokračuje. Angličané (Skoty a Velšany pomíjím) nejsou rozděleni na idealistické unionisty a budovatele de Gaullovy volnější Evropy patrií, ale na pragmatiky dnešního polovičního členství (ještě nehoří, prosperujeme) a na ty, kteří chtějí pryč z "kolabující", nelegitimní, propagandistické organizace, v níž vidí oligarchii dokonale provázanou s politiky dnešního establishmentu.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru