Velká většina Angličanů si myslí, že je konstrukce a kvaziexekutiva Evropské unie nevhodná pro dnešní svět i po krizi eurozóny (politicky neřešitelné hospodářské stagnace jižní Evropy s fixní "německou" euroměnou) a průšvihu s imigrací. A to i ti, kteří si přejí, aby Británie v unii zůstala a usilovala o pragmatickou sankci, byť uznávají, že se jí to od maastrichtské smlouvy nedařilo.
Integrační mašinerie stále pokračuje. Angličané (Skoty a Velšany pomíjím) nejsou rozděleni na idealistické unionisty a budovatele de Gaullovy volnější Evropy patrií, ale na pragmatiky dnešního polovičního členství (ještě nehoří, prosperujeme) a na ty, kteří chtějí pryč z "kolabující", nelegitimní, propagandistické organizace, v níž vidí oligarchii dokonale provázanou s politiky dnešního establishmentu.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Týden v komentářích HN
Máte zájem o informace v širších souvislostech?
Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru