Největší petrochemická firma v zemi Unipetrol po osmi letech poprvé vyplatí dividendu. Z loňského konsolidovaného zisku sedm miliard korun vyplatí 5,52 koruny na akcii, tedy jednu miliardu korun. Zbývající miliarda korun bude převedena na účet nerozděleného zisku firmy. Na valné hromadě včera i přes protesty minoritních vlastníků návrh představenstva schválila nadpoloviční většina akcionářů.

Dividendy, nebo investice?

Navržená dividenda podle firmy umožní financování několika probíhajících projektů zaměřených na rozvoj podnikání. "My se řídíme situací v budoucnu. Domníváme se, že to je tržní hodnota, která nepoškodí akcionáře. Díky tomu doufáme, že budeme v budoucnu schopni vyplácet stabilní, pravidelnou dividendu," řekl člen představenstva a finanční ředitel Unipetrolu Mirosław Kastelik.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru