Miroslav Kapoun ukazuje z balkonu na hromady hlíny a nízký lesík, s nímž sousedí jeho firma. Je to víc než hektarový pozemek v průmyslové zóně v Benátkách nad Jizerou, který před lety společnost Ulma, španělský výrobce stavebních systémů, koupila od radnice. S jasným záměrem: rozšířit svůj areál, protože firma má stále víc zakázek.

Od té doby ale parcela zarůstá. A ředitel Ulmy Miroslav Kapoun chystá společně s okolními majiteli pozemků žalobu na město o odškodnění ve výši 82 milionů. V minulosti koupili od města místa v zóně s povolením stavět. Jenže radnice před dvěma lety změnila územní plán − a na pozemcích je dnes stavět zakázáno. "Snažili jsme se s městem jednat, ale neúspěšně. Takže to asi skončí u soudu," odhaduje Kapoun. A je pravděpodobné, že se bude jednat o průlomový rozsudek, protože podobný spor ještě české soudy neřešily.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.