Britský premiér David Cameron bojuje za setrvání své země v Evropské unii a připomíná občanům, co by odchod mohl znamenat: třetí světovou válku na kontinentu, hospodářský armagedon pro Británii srovnatelný jen s velkou hospodářskou krizí 30. let, zvyšování daní a nejistotu ohledně vyplácení důchodů. To samozřejmě vyvolává otázku: Jak mohl jinak celkem příčetný ministerský předseda důležité evropské a kdysi i světové země vypsání plebiscitu vlastně dopustit?

Současná politická nomenklatura ztělesněná Davidem Cameronem ve své londýnské bublině už jednou neodhadla, co se děje a co se honí hlavou lidem několik set mil daleko. Hrozící skotskou nezávislost se za pět minut dvanáct podařilo odvrátit. Britský ministerský předseda a suita jeho poradců si právě po vzoru skotského referenda z podzimu 2014 mysleli, že ekonomická nejistota bude i v letošním unijním plebiscitu nejvyšším trumfem. Tedy ona nakonec možná skutečně bude. Jenže Cameron a spol. zcela fatálně neodhadli, že se kampaň před hlasováním změní ve variaci na Woodyho Allena a stane se nekontrolovatelnou hříčkou s názvem "Všechno, co jste kdy chtěli vědět o imigraci, ale báli jste se zeptat…".

V článku se dále dozvíte

  • Někteří lidé na starém kontinentu si pořád myslí, že až tábor "Remain" ve čtvrtečním referendu dosáhne předpokládaného vítězství, řekne se v pátek ráno: "Business as usual, jede se dál, vlastně se nic nestalo..."
  • Jenže to je naprosté nepochopení toho, co se v Británii v posledních týdnech odehrálo.
  • 23. červnem možná skončí jedna etapa boje uvnitř Konzervativní strany, pro skutečnou reformu Evropské unie je to teprve začátek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.