Před telavivskou univerzitou vztyčili u příležitosti konference Cyberweek koně. Tvar je v pořádku (není to žádný kůň Jošta z Brna). Ale materiál je zvláštní a souvisí s tématem konference − kyberbezpečností. Šestimetrový kůň je z počítačů a telefonů napadených nějakým počítačovým virem. Tu a tam i ta televize se v koni najde, protože po éře podcenění zabezpečení počítačů, pak telefonů nyní to samé prožíváme s chytrými televizory.

Z materiálu, kterého se my laičtí uživatelé bojíme pomalu více než vyhořelého jaderného paliva, šlo samozřejmě postavit cokoliv. Ale odkaz na trojského koně je jasný. Jen tentokrát se v břiše neskrývají Řekové, ale spousta nebezpečných nul a jedniček.

jarvis_5768016f498e9311810c0384.jpeg
Na konferenci Cyberweek v Tel Avivu připomíná socha Trojského koně, jak nebezpečné mohou nuly a jedničky dnes být.
Foto: Reuters
jarvis_5768016f498e9311810c0388.jpeg
Na konferenci Cyberweek v Tel Avivu připomíná socha Trojského koně, jak nebezpečné mohou nuly a jedničky dnes být.
Foto: Reuters
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru