Po několika desetiletích se v českém rozhlasovém vysílání do zahraničí, které právě slaví 80. výročí, opět objevuje propaganda. Lze tak nazvat zpravodajské příspěvky, které jeho redaktoři nepřipravili proto, že je považovali za podstatné pro své posluchače, ale protože si to přálo ministerstvo zahraničí, které jejich stanici financuje. Letos částkou 27 milionů korun.

České zprávy v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, ruštině a češtině vysílá do zahraničí Radio Praha. Stanice je součástí Českého rozhlasu, který má odpovědnost za její obsah. Radio má podle svého statutu vysílat v souladu s prioritami české zahraniční politiky, redakce ale byla podle dlouholetých redaktorů nezávislá, jak to je běžné v podobných stanicích ve vyspělých demokraciích.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.