Ve velikém sále o ploše tisíc metrů čtverečních už netrpělivě čekají stovky lidí v noblesních šatech. Jsou z desítek zemí světa, někteří konverzují, jiní se sklenicí dobrého vína sledují skrze obrovská okna zátoku nočního Monte Carla. Ale to už se rozevírá strop a hosté se najednou ocitnou přímo pod noční oblohou. Ovšem jenom světlo hvězd by bylo málo, na nebi se objeví slavnostní ohňostroj. Atmosféra světového finále soutěže EY Podnikatel roku během ceremo­niálu v prostorách monackého Salle des Étoiles je pohádková. Musí být, vždyť se tu sešla podnikatelská smetánka. A také řada novinářů, včetně kolegyně Jany Niedermeierové, jež v tomto čísle přílohy Podnikání přináší rozhovory se třemi byznysmeny, kteří letos v monackém finále soutěžili. Například japonský podnikatel Nobumasa Cucui založil technologicko-medicínskou firmu proto, aby se pokusil zachránit život své dcery.

Ovšem zpátky na zem, součástí "všedního" podnikání je také řada nepříjemností a někdy přímo katastrof, jejichž dopad ale může zmírnit vhodné pojištění. Právě pojištění pro podnikatele se věnuje červnové hlavní téma této přílohy. A zatímco pojištění pomůže následky škod zmírnit, Petr Ocásek jim pomáhá předcházet. Jeho kalifornská společnost Angelcam dokáže téměř z každé bezpečnostní kamery udělat její chytrou verzi. Odhalení zloděje nebo třeba vznikajícího požáru je pak snadnější, ale v rozhodujících momentech hlavně rychlejší. Angelcam díky tomu úspěšně expanduje a k jeho systému už jsou připojeny kamery z více než 170 zemí. Další číslo přílohy Podnikání vyjde v září.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.