Během festivalu cirkusáků a kočovných umělců ve Vatikánu si papež František pohladil i tygra. Zdánlivě banální událost, kterou okamžitě zvěčnili fotografové, však korunoval hlubší úvahou, která umělce cestující od města k městu jistě zahřála.

Vysvětlil jim jejich moc, která spočívá v tom, že dokážou třeba rozesmát dítě a přivést lidi blíž k sobě. Papež připomněl i oscarový snímek Silnice od Federika Felliniho, který se točí kolem kočovného cirkusáka Zampana, a citoval z filmu úvahu o tom, jak kočovní umělci často "konají dobro, aniž by o tom věděli".

Zároveň vybídl artisty, aby ve Svatém roce své okamžiky štěstí a krásy zprostředkovali i těm nejpotřebnějším, jako jsou chudí, bezdomovci či handicapované děti.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru