Zatímco pro politiky skončily hádky kvůli změnám v policii minimálně dočasným smírem, pro šéfa elitního protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu a řadu jeho kolegů začíná období, kdy musí hledat své uplatnění v civilu. Jak upozorňují současní i bývalí policisté, může to pro ně být hodně složité.

"Nechci se pana Šlachty a jeho kolegů nijak dotknout, určitě to jsou velcí profesionálové. Ale nebudou to mít vůbec jednoduché, protože život policisty je životem v určitém skleníku, mimo který je všechno podstatně těžší," upozorňuje Jiří Kameník, prezident Unie soukromých bezpečnostních služeb, který dobře ví, o čem mluví. Sám u policie dvacet let pracoval a dalších dvacet jedna let se pohybuje kolem bezpečnostních služeb, ve kterých často pracují bývalí policisté.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Šéfa elitního protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu čeká odchodné a pravidelný měsíční výsluhový příspěvek.
  • Přechod do civilu pro něj ale nebude jinak snadný, na policejní život je zvyklý od roku 1992.
  • V Česku zatím neexistuje systém, že by státní správa využila služeb elitních policistů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.