Na konferenci reSITE v Praze se ve čtvrtek představí jedna z největších hvězd současné sociologie Saskia Sassenová. Profesorka Kolumbijské univerzity v New Yorku se dlouhodobě věnuje analýze globalizace a masové migrace. Ve svých pracích mimo jiné popsala důvody, kvůli kterým je migrování lidí v dnešní době nevyhnutelné. "Když žijete v zemi, která není stoprocentně soběstačná, tak jste nuceni být v ekonomickém spojení s okolním světem. A když jste takhle propojení, jste součástí globalizace, která nutí lidi migrovat. To je samo o sobě v pořádku. Problém nastává, když se migrace jednotlivců změní v masivní vlnu jako dnes," říká.

HN: O migraci jezdíte přednášet po celém světě. Vnímají tenhle fenomén podobně negativně i lidé mimo Evropu a USA?

Určitě ne, ale to je způsobeno už jen tím, že pojem migrace, jak ho zná Západ, není v jiných částech světa zdaleka tolik rozšířený. Třeba studium imigrace je v podstatě západní obor.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.