Slovenský premiér Robert Fico se minulý týden na summitu visegrádské čtyřky rozčiloval, že nechápe, jak může v zemi s tak silnou antifašistickou tradicí, jako je Slovensko, někdo volit fašisty do parlamentu.

Kdyby se vypravil mezi voliče do zapadlých vesnic − třeba s prezidentem Kiskou −, zjistil by, jak vzdálená je politická elita běžnému životu a proč voliči pro extremisty hlasují.

V Bratislavě se v politických kruzích debatuje o tom, zda a jak čtrnáct poslanců Lidové strany Naše Slovensko v čele s banskobystrickým županem Marianem Kotlebou izolovat. Ale je to debata bezzubá a kavárenská, zatím jí chybí jakákoliv následná akce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Extremisté ve slovenském parlamentu jsou častým námětem rozhovorů místních politiků, takové debaty jsou ale bezzubé.
  • Marian Kotleba a jeho strana z opatrnosti začali mazat některé příspěvky na internetu, aby se vyhnuli možnosti zákazu.
  • Na banskobystrické univerzitě mezitím vznikla škola pro mladé lídry - jedním z témat studia může být právě i růst extremismu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru