Když jsi násilnický primitiv, není co řešit, řekli si ruští fotbaloví chuligáni a po zápase s Anglií vzali útokem sektor diváků soupeře. Před osvalenými hlupáky, z nichž někteří byli podle svědků vyzbrojeni dokonce i boxery, v panice utíkaly i ženy a děti. Dvacet Angličanů bylo zraněno, jeden velmi vážně.

UEFA už s ruskou fotbalovou federací zahájila disciplinární řízení − nejen kvůli násilí, odpalování světlic, ale i kvůli rasistickým pokřikům. Není to poprvé − už na posledním šampionátu v Polsku a na Ukrajině ruští chuligáni řádili tak, že to UEFA "ocenila" pokutou 200 tisíc eur. Ruská federace bude mít co dělat. Příští mistrovství světa se odehraje už za dva roky právě v Rusku, a pokud se problém nevyřeší, bude návštěva pro fanoušky ostatních mužstev výkonem z kategorie kaskadérských.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru