Lanýže podobně jako prvotřídní kaviár nebo ústřice jsou pro mnohé synonymem luxusu. Aby také ne, když za kilo téhle pochoutky můžete zaplatit klidně několik desítek tisíc korun. Tahle podzemní houba o velikosti pingpongového míčku až lidské pěsti se díky unikátnímu aromatu stala jednou z nejcennějších ingrediencí vrcholné gastronomie, přitom by vás svou vůní připomínající navlhlé listí a česnek asi jen tak nenalákala.

To ale neplatí o speciálně vyšlechtěných psech nebo prasatech. "Nejdříve jsme hledali lanýže pomocí naší bachyně, dnes máme ale psa plemene italského Lagotto Romahnolo – ti jsou na hledání lanýžů přímo cvičení," říká Robin Šmíd, který se svou přítelkyní Natálii Dekanovou sbírá lanýže až v rumunském Banátu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.