Když ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) vyzval v dubnu české řidiče, aby mu posílali e-mailem připomínky k návrhu nového bodového systému, v necelé tisícovce podnětů často zaznívalo: nechceme opilé a zfetované lidi za volantem. Ťok slíbil, že dobré návrhy do zákona zapracuje, a ukázal i první příklady.

Jeden z účinných a ověřených receptů na silniční recidivisty však mezi nimi chybí. Ťokovi úředníci opakovaně tvrdí, že s ním počítají, přesto ho nechávají v šuplíku. Jde o povinné rehabilitační kurzy s dopravními psychology. Museli by je podstoupit všichni, kdo chtějí zpět řidičský průkaz.

"Týká se to nejen opilých řidičů, ale i těch, kteří řídili pod vlivem návykových látek, a také vybodovaných řidičů," říká Petr Zámečník, který v brněnském Centru dopravního výzkumu šest let testoval přínos terapií a zjistil, že skupinová sezení pomáhají snížit počet nebezpečných řidičů. "Detailně se s nimi probírá, co provedli. Většina z nich si uvědomí, že jim odebrání řidičského průkazu způsobilo v životě tolik problémů, že už to nechtějí zažít," dodává Zámečníkův kolega Pavel Řezáč.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.