Zastánci brexitu, tedy vystoupení Británie z Evropské unie, dostali v posledních dnech hned dvě dobré zprávy. Průzkum ICM pro Guardian jim přisoudil poprvé vedení. Možná ještě důležitější než přelétavý průzkum je ale dění v druhé největší ostrovní politické straně. Druhý muž Labour Party John McDonnell totiž přes média pokáral ty, kteří v kampani před unijním hlasováním "lezou na pódium s představiteli Konzervativní strany". Prý takové paktování s toryovskými politiky přispívá k diskreditaci labouristů. Jak prosím?

I když McDonnell nikoho explicitně nejmenoval, i méně chápavým došlo, že myslel "rockovou hvězdu" Labour Party, čerstvého vítěze boje o londýnskou radnici Sadiqa Khana. Ten si dovolil v britské metropoli vylézt na pódium s ministerským předsedou Davidem Cameronem, aby ukázal, že jeho srdce tluče jednoznačně pro setrvání Británie v Evropské unii. Ono by tedy čistě papírově mělo ve stejném rytmu tlouct i srdce Johna McDonnella, jakož i ostatních labouristů. Vždyť 217 z 231 poslanců Labour Party v Dolní sněmovně deklarovalo svou podporu setrvání Spojeného království v EU a prounijní partajní linie se jasně odhlasovala. Potíž je ale v tom, že aktivita zvučných labouristů zůstává směšně malá. Není tak divu, že jiný aktuální průzkum ukázal, že polovina (!) voličů Labour Party necelý měsíc před referendem vůbec neví, jaká že ta oficiální stranická pozice ohledně členství v EU vlastně je. A to je zjištění naprosto devastující a tristní…

V článku se dále dozvíte

  • Paktování s toryovskými politiky prý přispívá k diskreditaci labouristů.
  • Labouristický hlavoun je evidentně jedním z těch, kteří nepochopili, co všechno je v unijním referendu v sázce.
  • Jeden McDonnell ještě brexit nedělá, ale podobné stranické vidění národního hlasování dává euroskeptickému táboru křídla.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru