Seděl vždy v první lavici, hned u přednášejícího. Nešlo si ho nevšimnout, nejen pro tu známou tvář, ale i kvůli drahému oblečení, které kontrastovalo s obnošenou garderobou studentů. I pero, kterým si dělal zápisky, vyvolávalo údiv.

Co, ksakru, dělá milionář na filozofické přednášce? Chybí mu Platon, Aristoteles, Derrida, aby se mu dobře žilo? Že by kromě peněz hrály roli i jiné věci?

Textař, spisovatel, vysloužilý podnikatel v herním byznysu Michal Horáček vždy cítil, že mu vzdělání chybí. Komunisté mu ho znemožnili, když ho v roce 1970 vyhodili ze žurnalistiky (dnes připouští, že to bylo dobře: "Co bych se na té škole naučil, věnoval jsem se sázkám na koně, to mi dalo víc…"). Horáček měl pocit nepatřičnosti, protože, jak sám říká, "u nás v rodině to byl vždy samý doktor, samé tituly". A tak se rozhodl splatit vzdělanostní dluh studiem humanitních věd, nakonec antropologie, které zakončil disertací v roce 2011.

Jistě, je v tom určitá dávka snobství, ale také potřeba rozvíjet se, zapracovat na sobě, posunout se dál.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.